LOREM IPSUM DOLOR

Mobile: +48888808603 | Mail: kontakt@zlotewakacje.pl

| |

Fresno & Oakhurst

Pogoda nas nieco zawiodła i po sprawdzeniu prognozy postanowiliśmy spędzić dzień we Fresno. Szybkie sprawdzeni atrakcji i … zaskoczenie. W zasadzie nic ciekawego w tym mieście nie ma. Postanowiliśmy zacząć od atrakcji nr 1 wg TripAdvisor – Underground Gardens. Okazało się jednak, że wstęp kosztuje 12$ od osoby (wjazd auta do Yosemite na 7 dni to 20$) więc  po dokładniejszym sprawdzeniu w Internecie co można obejrzeć w ogrodach podziemnych ostatecznie zrezygnowaliśmy. Pojechaliśmy do „downtown”, które również wskazane jest jako jedna z atrakcji, przypominająca nieco Santa Monica.

 

Fulton Mall - deptak we Fresno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niestety okazało się, że deptak w centrum, jedynie z powodu braku ruchu ulicznego przypomina Sana Monica. Jest smutno, brudno, większość osób wygląda na bezrobotnych emigrantów z Meksyku. Zdecydowanie nie ma tam nic, co warto zobaczyć. Na końcu deptaku jest stadion lokalnej drużyny baseballowej. Odbywał się akurat mecz, ale trybuny były zajęte w mniej niż 10% i raczej nie przypominało to ważnego widowiska sportowego. Na koniec postanowiliśmy odwiedzić zoo, bo tylko to zostało z listy atrakcji. Zoo jest małe, wybiegi dla zwierząt też nie szczególnie duże. Prawdopodobnie lepiej niż w biednych krajach postsowieckich, ale do standardów jakie widzieliśmy w San Diego dużo brakuje. Tak więc Fresno, mimo, że jest 5 największym miastem Kalifornii, lata świetności ma dawno za sobą i raczej nie warto się tutaj zatrzymywać.

W drodze powrotnej odkryliśmy bardzo ciekawe miejsce, które nie jest nigdzie reklamowane ani opisywane. Millerton Lake i okoliczne posiadłości.

 

p1120695

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To teren „rekreacyjny” położony wokół jeziora Millerton. Wygląda na to, że swoje domy ma tu wiele bogatych osób. Z ulicy widać kilka ogrodzonych osiedli bardzo efektownie wyglądających domów, równo przystrzyżonych trawników, kortów tenisowych itp. Po drugiej stronie ulicy jest pięknie położone jezioro z doskonałą infrastrukturą do pikników i spędzania wolnego czasu. Prawdopodobnie w sezonie jest tutaj wiele osób. Na początku maja było nie więcej niż dwa auta.

 

 

manager

Dodaj komentarz

Social networks

Infinite Scrool test text