LOREM IPSUM DOLOR

Mobile: +48888808603 | Mail: kontakt@zlotewakacje.pl

| |

Indie – 2009

Wyjazd - październik 2009

Plany zaczynamy jak zwykle kilka miesięcy wcześniej. Chcemy tak zaplanować wyjazd, aby być w Indiach podczas festiwalu światła – Diwali. Wstępnie planowaliśmy być w tym czasie w Delhi lub Chennai, ale opinie innych podróżników wskazują, że lepiej spędzić ten czas w mniejszej miejscowości, gdzie obchodzi się święto bardziej tradycyjnie, a nie polega ono głównie na wystrzeleniu jak największej liczby fajerwerków. Tak więc nasza podróż rozpoczniemy na Andamanach – jednym z najbardziej tajemniczych i inspirujących miejsc jakie znamy.

 

 

indietab

Nawiązujemy kontakt z lokalnym biurem podróży w Port Blair – nasz pobyt na Andamanach to będzie tylko kilka dni, więc nie chcemy ryzykować niespodzianek, takich jak brak biletów na prom ze względu na Diwali.

Obok wklejamy listę zakładek z naszej przeglądarki internetowej na kilkanaście tygodnie przed wyjazdem. A jest to tylko część zasobów jakie przeanalizowaliśmy

Rezerwujemy również nocleg w Delhi, wybierające Bed & Breakfast – dodatkową zaleta takiego wyboru jest możliwość skorzystania ze wskazówek i porad właściciela. Wszelkie przekazy pieniężne do Indii kosztują dość drogo, więc kolejnym wyzwaniem jest przekonanie biura oraz właściciela noclegu, żeby zarezerwował nam miejsce bez zaliczki – udaje się to po kilku telefonach (Skype jest nieoceniony) oraz mailach. Na szczęście w Indiach można porozumieć się wszędzie po angielsku, więc nie jest to bardzo trudne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilka tygodni przed wyjazdem nasz plan wygląda następująco:

1. czwartek wylot przez Frankfurt

2. piątek wylot na Andamany do Port Blair 4:55

3. sobota wycieczka na wyspę Red Skin lub Jolly Buoy

4. niedziela promem do Havelock

5. poniedziałek snorkling i nurkowanie na Elephant Beach

6. wtorek powrót do Port Blair

7. środa wylot do Chennai 12:50

8. czwartek zwiedzanie Chennai

9. piątek wylot do Delhi

10. sobota Delhi, Humayun’s Tomb, Akshardham

11. niedziela Agra i Taj Mahal

12. poniedziałek zwiedzanie Delhi

13. wtorek 9:50 wylot do Waw przez Monachium

 

indie

 

manager

Dodaj komentarz

Social networks

Infinite Scrool test text