LOREM IPSUM DOLOR

Mobile: +48888808603 | Mail: kontakt@zlotewakacje.pl

| |

Pyszne jedzenie i dobre wino

Popołudnia i wieczory warto przeznaczyć na zapoznanie się z lokalnymi zwyczajami spożywania popołudniowych i wieczornych posiłków. Restauracje i cervecerias są zwykle otwarte od 13 do 16 i od 20 do 24. W niedziele wiele tradycyjnych lokali jest zamkniętych.

 

p1140523

 

Polecane miejsca: Cerveceria Catalana – jedno z najlepszych miejsc na tapas. Doskonale zorganizowane miejsce. Nawet jeśli nie mamy rezerwacji, wystarczy „zarejestrować się” u pani manager i po 15-20 minutach otrzymamy miejsce przy stoliku. Możemy oczywiście zdecydować się na wariant „barowy”. Musimy obserwować, kto zamierza zapłacić, zaczekać w pobliżu jego miejsca i kiedy skończy zajmujemy jego miejsce. Jeśli nie znamy hiszpańskiego, może to być trudne, ale nie jest niemożliwe.

Siedząc przy barze, mamy łatwiejszy wybór tego co chcemy spróbować. Po prostu wskazujemy palcem. Warto jednak pamiętać, że dotyczy to tylko gotowych kanapek/tapas. Inne dania są przygotowywane na ciepło, więc są dostarczane z kuchni.

Warto spróbować: cuttlefish, kanapki z pastą krabową i krewetkami oraz sałatkę z awokado. Oczywiście jeśli potrafimy zjeść więcej, warto spróbować wszystkich możliwych tapas, lub rozłożyć degustację na kilka wizyt.

Koniecznie trzeba pozostawić nieco miejsca na deser. Lemon cream cake i catalonyan homemade cream (cream brulee) to jedne z najlepszych deserów jakie można spróbować w restauracjach.

Ceny są na bardzo rozsądnym poziomie. Tapas w cenie ok. 1,85-2,5 EUR, butelka wina ok. 10 EUR.
Za dwie osoby nie zapłacimy więcej niż 50 EUR wliczając wino.

 

Polecane miejsca: Taberna Maitea

 

p1140537

 

Miejsce zupełnie inne niże Cerveceria Catalana. Obsługa za barem prawie nie mówi po angielsku, lokal jest znacznie mniejszy, karta w języku angielskim jest trudna do znalezienia. Ponadto lokal jest nieczynny w niedzielę wieczorem a w dni robocze godziny otwarcia są zgodne z tradycją, czyli 13-16, 19-23(lub podobnie). A mimo to, miejsce ma jeden z lepszych klimatów do zjedzenia wieczornego posiłku oraz zapoznania się z tradycyjnie hiszpańskim sposobem spędzania wolnego czasu.

 

p1140536

 

Orientacyjne ceny – nie ma ich w karcie, ale są wypisane na tablicy i wbrew pozorom wystarcza tylko dwie. 1,55 za tapas, 2 eur za wino.

Z tego co zaobserwowaliśmy poza barem jest dodatkowa większa sala, gdzie można nawet zrobić rezerwację dla grupy.

 

p1140539

 

W większości lokali obowiązuje zakaz palenia. Lokale gdzie można palić są specjalnie oznaczone. Warto przygotować sobie listę miejsc, które chcemy odwiedzić, ponieważ niestety większość restauracji to typowe fast foody, które bez problemu znajdziemy również w innych miejscach na świecie.

manager

Dodaj komentarz

Social networks

Infinite Scrool test text